İçme Suyu Arıtma Cihazları 0506 852 15 15

Bazı damacana suların üretildiği elverişsiz koşullar, kaliteli suların fiyatlarının yüksekliği, şebeke suyunun çoğu yerde lezzetsiz ve kokulu oluşu nedeniyle “içme suyu arıtma” cihazları tercih sebebi olmaktadır. Bu arıtma cihazları sayesinde suyu sadece içerken değil, çay, kahve gibi çeşitli içeceklerde, çeşitli sulu yemeklerde ve sebze-meyve yıkarken de ekonomik olarak kullanabilirsiniz. Membran teknolojisi ile gerçekten en üst düzeyde arıtım sağlayan bu cihazlarla kendi suyunuzu kendiniz rahatlıkla üretebilirsiniz.

İşletme ve evler için hizmet verebilen günde 50-1.000 litre üretim yapabilen su arıtma cihazlarımız, sudaki tortu, klor, renk, zararlı iyonlar (nitrit, amonyum vb.), kireç ve bakterileri rahatlıkla arıtabilir. Genellikle lavabo tezgahı altına monte edilen ve kendine ait özel bir musluğu olan sistemler sırasıyla aşağıdaki işlemleri gerçekleştirir

Ön tortu filtresi sayesinde suda bulunan partiküller ve okside olmuş ağır metaller sudan ayrıştırılır. Buradaki filtrasyon hassasiyeti 5 mikron seviyesindedir.
İkinci aşamada su özel bir aktif karbon filtreden geçirilerek klor, renk ve kokusundan arındırılır. Böylece klorun kanserojen etkisi de uzaklaştırılmış olur.
Hassas filtre olarak adlandırılan üçüncü aşama suyun 1 mikron mertebesinde filtrelenerek tüm tortusunun alındığı bölümdür.

Tüm tortusu ve kloru alınmış su asıl işi yapan membran fitrelere gönderilir, burada istenmeyen tüm iyonlarından ayrıştırılır. Membran filtre 0,00005 mm büyüklüğündeki gözenekleri sayesinde ayrıca sudaki tüm istenmeyen nitelikleri tutar ve suyu tazelenmiş olarak bir sonraki aparata gönderir.

Rezerv deposu olarak adlandırılan atmosfere kapalı özel depoda stoklanan su, depodaki hava basıncı sayesinde elektriğe ihtiyaç duymadan gerektiği anda harekete geçer .
Cihazın musluğa ulaşmadan yapmış olduğu son arıtım tatlandırıcı denilen özel bir karbon filtredir. Çok üst kaliteye ulaşmış olan su son kullanım noktasından önce bu inline filtre sayesinde benzersiz bir lezzete ve içim hoşluğuna sahip olur.
Bazı modellerde bakteriler için ikinci bir filtre olarak ultraviyole cihazı da kullanılmaktadır.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s