Su Arıtma Cihazlarının Yararları ve Zararları

Günümüzde çeşmeden akan suyu içmek imkansız hale gelmiştir. Her evde artık su arıtma cihazı kullanılmaktadır. Kullanılan bu cihazlar içersinde bulunan 5 filtreli arıtma filtreleri sayesinde sudaki kötü kokuyu, kireci, kötü tadı, zararları mikroorganizmaları ve bakterileri yok ederek sizlere kaliteli içme suyu üretmektedir. Evinizde çeşmeden akan suyun iletim ve kullanım safhalarını bilmeniz gerekmektedir. İlk öncelikle kaynaktan çıkan su o yörenin ana depolama havuzlarında bekletilmektedir. Burada bekletilen su kullanıldığı şehrin ana su borularından o şehrin su depolama alanına getirilmektedir.

Burada su içersindeki bakterilerin yok edilmesi için klorlanılmaktadır. Tabi ki bu bakteri yok edimi sadece klor değil aynı zamanda da başka maddeler ile gerçekleştirilmektedir. Yapılan bu klorlama işleminden sonra belirli bir süre bekletildikten iletim hattı üzerindeki depolara gönderilmektedir. Burada şehrin kullanımına göre belirli bir süre kendi sırasını bekleyen su bir zaman sonra şehir şebekesine girmektedir.

İşte, bu safhadan sonra su musluğumuza gelene kadar şehir şebekesinin iletim hattında iletilmektedir. Tabi ki burada su il çıkış yaptığı depodaki su ile eşdeğer değildir. Bunun nedeni borulardaki tortu, yer yer yapılan kazı çalışmalarındaki açıklıklar yüzünden suya oradaki pisliklerde karışmaktadır. Aslında su ana depodan çıkarken klorlandı diye düşünürseniz şöyle birkez daha düşünmeniz gerekmektedir.

Ana depo ile musluğunuz arasındaki iletim hattı boyu kaç km’dir. İşte bunlardan dolayı çeşmemizden akan su son kez bina girişlerine gelmektedir. Tabi ki oturduğunuz binanın borularında bulunan tortu ve paslar suya birkez daha bulaşarak sizlerin musluklarına gelmektedir.

Tüm bunlardan kurtulmak amacıyla son teknoloji olan reverse osmosis içme suyu arıtma sistemleri sayesinde evinizde akan sudaki bulunan zararlı mikroorganizmaları yok ederek sizlere ve ailenize sağlıklı içme suyu arıtmaktadır. Arıtma cihazları 5 filtreli filtrasyon sistemlerine sahiplerdir.

Şimdi gelelim su arıtma cihazlarının zararlarına aslında su arıtma cihazının belirli aralıklar ile bakımının yapılmasından sonra hiçbir zararı yoktur. Bu tür söylentiler genellikle çamaşır suyu ile temizlenen damacana suları satan kişiler tarafından söylenen asılsız ve çirkin iddaalardır. Eğer sizlerin bu konuda bir tereddütü var ise site içersinde bulunan garanti, sağlık bakanlığı onaylı ve uluslararası sağlık kuruluşlarından alınmış kalite ve sağlık garanti belgeleri ile su arıtma cihazlarının kalitesi ve sağlıklı oluşu kanıtlanmıştır.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s