Su Arıtma Cihazları Fiyatları

Su Arıtma Cihazları Fiyatları

Evimizdeki musluklardan akan ve tesisatlandırılması belediye tarafından gerçekleştirilen şehir suyu, birçok nedenden ötürü kullanılacak ve içilecek kalitede değildir. Bu sebeplerin en önemlileri ise; hava kirliliği, sanayi atıkları, kanalizasyon artıkları, sağlıksız tesisat borularıdır. Muhteviyatında fazlasıyla ağır metal ve yabancı madde bulunan su, gerekli artıma işlemine tabi tutulmazsa insan sağlığını direk olarak olumsuz yönde etkiler.

Yaşamın temel taşı olarak nitelendirilebilecek olan su; genelde kullanıcılar tarafından uygulanan çözümler neticesinde arıtılır. Bu çözümlerin başında ise “su arıtma cihazları” kullanmak gelir. Piyasada birçok markanın birçok modeli değişik fiyat aralıklarında satılmaktadır. Lakin önemli olan ucuzunu değil, kalitelisini almaktır. Zira kalitesiz ve düşük maliyeti olarak piyasaya sürülen su artıma cihazları neden ile oluşabilecek hastane ve ilaç masrafları; tasarruf yapayım derken, bütçenizi ziyadesi ile zorlayabilir.

Hangi Su Arıtma Cihazı Ne Kadar Fiyatla Satılmaktadır?

Piyasada kullanıcının beğenisine sunulmuş ve değişik mecralara göre dizayn edilmiş su arıtma cihazları farklı fiyat aralıkları ile satılmaktadır. Yazımızın devamında en ucuz su artıma cihazlarından en pahalısına kadar birçok modeli birlikte inceleyeceğiz.

Tek Musluktan Akan Suyu Temizleyen Su Arıtma Cihazları

Bu guruptaki makinalar “tezgah üstü su artıma cihazı” olarak ta nitelendirilmektedir. Fiyat bakımından en uygun cihazlardandır. Sadece bir noktadan akan suyu arıtabildiğinden mütevellit genelde iş yerlerinde tercih edilir.

Şehir Şebekesi Eve Girmeden Evvel, Temizleme İşlemi Yapan Su Arıtma Cihazları

Genel itibarı ile “tezgah altı su arıtma cihazları” ismi ile anılır. Büyük oranda evlerde, bazen de iş yerlerinde tercih edilirler. Kullanıldıkları mekandaki tüm musluklardan akan suyu arıttıkları için sağlığı en çok koruyan makinalardandır. “Ters Ozmos” prensibi dahilinde faaliyet göstermektedirler.

Sanayi Tipi (Yüksek Kapasiteli) Su Arıtma Cihazları

Bu su artıma cihazları genel olarak yoğun su ihtiyacı olan yıkama ve yemek fabrikalarında tercih edilirler. Su içindeki mikro organizma ve ağır metalleri yok ettikleri için hem sağlıklı üretime yardımcı olurlar; hem de fabrikada kullanılan enerji sarfiyatı, kimyasal madde maliyeti gibi etkenleri asgari düzeye indirirler.

Su Arıtma Sebiller

Polikarbonat şişeler ile çalışan sebillerle hemen hemen aynı mantıkta çalışırlar. Bilim adamlarının polikarbonat şişelerde bekletilen suların kanserojen madde ürettiği yönündeki açıklamalarından sonra projelendirilip imal edilmişlerdir. Şehir şebekesine direkt olarak bağlanılıp anında sıcak ya da soğuk su ihtiyacına yanıt verirler.
Tek başına soğuk su üreten modelleri olduğu gibi, soğuk ve sıcak suyu aynı anda üreten su arıtma sebilleri de bulunmaktadır. Fişleri çekildiğinde ısıtma ve soğutma faaliyetleri sonlanmasına rağmen, su arıtmaya devam edebilirler.

Genel itibarı ile buzdolabı yeterli büyüklükte olmayan evlerde, mama ile beslenen küçük çocukların bulunduğu konutlarda, acil sıcak ve soğuk su ihtiyacı olan her türlü iş yerinde kullanılmaya müsaittir.

Su arıtma sebilleri, en son anlatılmış olan cihaz olmasına karşın, sanayi tipi su artıma cihazlarından daha pahalı değildirler.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s